G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Jak sprawuje się płyta indukcyjna

Coraz częściej dzieje się tak, że w domach nie jest już montowany gaz, a wszystkie urządzenia typu piekarnik czy kuchenka montowane są na prąd. To oczywiście ma swoje zalety, bo minimalizuje niebezpieczeństwo wybuchu gazu, wzniecenia pożaru, a może się nawet okazać, że ogranicza także rachunki, jednak musimy tutaj wiedzieć, z jakich sprzętów korzystać, tak aby móc wszystko przygotować w odpowiedni sposób i żeby spokojnie móc przyrządzić nasze ulubione dania.

Warto poczytać jakie kuchenki mamy do wyboru

Jeśli nie mamy podłączonego gazu, to musimy popatrzeć na specjalne płyty grzewcze, które działają na zasadzie podłączenia do prądu. Tylko wówczas będziemy mogli bez problemów przygotować obiad, jednak musimy wiedzieć, że takich płyt do wyboru mamy kilka.

Możemy wybrać płytę ceramiczną albo elektryczną, ale możemy wybrać także płytę indukcyjną. Przy dwóch pierwszych musimy liczyć się z tym, że mogą się nagrzewać podczas użytkowania, podobnie jak sprzęty dostępne na https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/promienniki-gazowe . ale za to zazwyczaj możemy korzystać na nich ze zwykłych garnków. Natomiast przy płycie indukcyjnej możemy być pewni, że będzie ona ciepła tylko o tyle, o ile swoje ciepło będzie oddawał garnek, który na niej będzie stał. Poza tym, jeśli coś nam się wyleje, to wystarczy przesunąć garnek i to wytrzeć, a nie będziemy musieli się martwić tym, że coś nam się przypala czy że sami się poparzymy.

Jedynym minusem może być tutaj konieczność kupowania specjalnych garnków, albo takich, które przyciągają magnes, bo one wówczas także będą nam działały na takiej płycie.

Błyskawiczne gotowanie

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie plusy mamy ze stosowania takiej płyty indukcyjnej poza tym, że się o nią nie poparzymy, to warto wiedzieć, że możemy na niej bardzo szybko gotować. Do wyboru mamy kilka poziomów mocy, a do tego jeszcze możemy ustawić dodatkowo na ich wzmocnienie, więc może się okazać, że zagotowanie wody, czy przygotowanie całego obiadu będzie zajmowało nam znacznie mniej czasu. Plusem takiej kuchenki jest również to, że po pewnym czasie, gdy już dość długo będzie działała, sama się wyłączy, więc nawet jeśli zapomnimy, że coś na niej przygotowujemy, to jest duża szansa, że się to nie przypali, bo płyta się sama wyłączy.

Oczywiście taką płytę musi nam podłączyć specjalista, który będzie wiedział, jak to wszystko ma działać i tylko wówczas będziemy mieli pewność, że taka płyta nie ulegnie uszkodzeniu. Decydując się na zakup takiej płyty indukcyjnej, możemy być pewni, że jest ona bardzo wytrzymała, więc nawet jeśli położymy na nią gorącą blachę, to nic się z nią nie stanie. Dodatkowo jest bardzo intuicyjna w obsłudze, a dwa mniejsze i dwa większe palniki sprawiają, że możemy moc dopasować do wielkości garnka, z którego korzystamy. To wszystko właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie tego typu płyty i nawet jeśli mają oni gaz, to wolą wszystko przenieść na instalację elektryczną, bo widzą, jakie plusy niesie ze sobą korzystanie z tego typu urządzeń.

Takie płyty indukcyjne są wytrzymałe, pozwalają na szybkie przygotowanie jedzenia, a dodatkowo nie generują dużych poborów prądu, co oznacza, że możemy dzięki nim naprawdę sporo zaoszczędzić.