G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Śniadanie najważniejszy posiłek – zwłaszcza wiosną

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia według dietetyków oraz oczywiście z doświadczenia mam, jest śniadanie. Aby dzień został rozpoczęty w dobrej formie koniecznie jest spożywanie pełnowartościowego posiłku, ale nie później niż godzina po przebudzeniu. Jest to szczególnie istotna sprawa wiosną.

Dzieci, gdy tylko poczują pierwsze promienie słońca mogą spędzać cały dzień na świeżym powietrzu, w takiej sytuacji zapominają o ważnych czynnościach, jakimi są posiłki, w dużej mierze dotyczy to niejadków. Poza tym ciężko przerywać maluchom zabawę w ogrodzie, gdy tak pięknie się bawią. Dlatego należy zadbać o to, aby przed wyjściem zjadły dobre śniadanie, a to pozwoli na wprowadzenie prawidłowych norm jedzenia oraz rytmu całego dnia.

Dlatego też rano dbajmy o to, aby na talerzu nie zabrakło produktów mlecznych, węglowodanów oraz warzyw i owoców. To najważniejsze produkty na bazie, których należy przygotowywać poranny posiłek. Przede wszystkim płatki na mleku w różnej postaci, czy będą to kukurydziane, owsiane czy nawet cynamonowe, pełna dowolność.

Zamiast mleka możesz podać je z jogurtem, a nawet dodać odrobinę pokrojonych owoców. Wiosna to również czas na kolorowe kanapki, dzięki warzywnym nowością wyczarujesz prawdziwe arcydzieła na kromce chleba, a to z pewnością zachęci dzieci do jedzenia. Zawsze wykańczaj je świeżo pokrojonym szczypiorkiem.

Do kanapek należy podać coś do picia, zamiast herbatki możesz włączyć mleko w kubku, bądź kakao.