G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Zaawansowane systemy grzewcze

W wielu nieruchomościach podczas ich ogrzewania, marnowana jest niezwykle duża ilość ciepła, która wychodzi na zewnątrz budynku poprzez komin. Z tego powodu rachunki za źródła energii są niezwykle wysokie, nieproporcjonalne do tego jaką temperaturę posiadamy w mieszkaniu. W przypadku zbyt wysokiej temperatury i suchości w powietrzu – pomóc może master bcf 230rb,

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym jaki system grzewczy zainstalować w naszej nieruchomości, aby straty energii ograniczyć do niezbędnego minimum. Nowoczesne systemy grzewcze potrafią wykorzystać zjawisko konwekcji.

Zgodnie bowiem z prawami fizyki, ciepłe powietrze unosi się do góry. W zaawansowanych wentylacjach wewnątrz mieszkania, istnieje możliwość odzyskania ciepła z górnych partii lokalu i za pomocą wentylacji przepuszczenia ich do parteru.

Rozwiązanie to pozwala nie tylko zaoszczędzić ciepło, ale także dba o to, aby było ono równomiernie rozmieszczone. W skrajnych przypadkach bowiem dochodzi do sytuacji, w której górna część mieszkania jest zbyt nagrzana, a stopy odczuwają nieprzyjemny chłód.