G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Weekend w górach

Wiosna, w końcu wyszło słońce, robi się coraz cieplej i przyjemniej. Po długiej zimie jesteśmy spragnieni powietrza, a dzieci ruchu na dworze. Może warto wykorzystać tak piękną pogodę i wybrać się na niezapomniany wspólny weekend.

Taka pogoda to idealny moment na pokazanie dziecku naszych cudownych gór. Spakujmy najpotrzebniejsze rzeczy i udajmy się na pieszą wyprawę łagodnymi szlakami, a noc spędźmy w schronisku na szczycie którejś z gór. O tej porze roku kwitną krokusy, które kolorują krajobraz.

Pogoda jest idealna, dzieci nie będą narzekać, że jest im za ciepło, czy zimno. Spacery wśród szlaków, w otoczeniu ciszy to dobry sposób na wspólne wyprawy. Urozmaicić sobie wędrówkę można rozmową, śpiewaniem ulubionych piosenek, czy też nauką nowych.

Poznawanie górskiej fauny oraz flory to również interesujące dzieci ciekawostki. Nocleg w schronisku to nowe doświadczenie i niezapomniane wrażenia. Wspólny weekend w górach pozwoli na krótszy okres wyczekiwania na nadchodzące lato, ale też jest alternatywą dla weekendów spędzonych przed telewizorem czy komputerem.

Nie pozwólmy, aby nasze dzieci się od nas oddalamy, bo szybko możemy stracić z nimi przyjacielski kontakt. Dlatego warto organizować takie wypady na dwa dni, bo dzięki temu mamy dużo czasu, który całkowicie im poświęcamy. W domu zawsze jest coś do zrobienia, do posprzątania, ugotowania i tak naprawdę brakuje czasu i sił na zabawę.

Jeśli nie lubimy gór może to być inne miejsce, morze, las, cokolwiek byle tylko być razem.