G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Ubezpieczenie mieszkania pod wynajem

Chcesz wynająć mieszkanie, by dorobić sobie do pensji albo emerytury? To bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli mieszkanie od lat stoi puste. Wynajmując nieruchomość dwóm lub trzem osobom, można zyskać nawet równowartość niewielkiej pensji. Jeżeli nie mamy czasu na cały proces wynajmowania można skorzystać z firm, które oferują zarządzanie najmem mieszkania poznań

Niestety wynajem ma też wady, a największą z nich jest ryzyko, że nieruchomość zostanie zniszczona. Nawet jeśli przeprowadzasz wnikliwe rozmowy kwalifikacyjne z licznymi potencjalnymi najemcami, nigdy nie masz pewności, że miły, elokwentny student nie okaże się największym imprezowiczem w mieście.

Albo też, że w ferworze studiowania nie zapomni wyłączyć żelazka lub zakręcić wody. O pożar lub zalanie w takiej sytuacji bardzo łatwo.

Właśnie z tego powodu dobrze jest ubezpieczyć mieszkanie, które ma być wynajmowane. Nawet jeśli uszczupli to nieco przychód z wynajmu, to jednak będziesz miał solidne zabezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń.

Z drugiej strony, jeśli okazałoby się, że mieszkanie zostanie zniszczone, to koszty remontu mogą przekroczyć nawet kilkuletni dochód z wynajmu. Ubezpieczenie jest rozsądniejszym rozwiązaniem.

Do ubezpieczenia mieszkania warto dokupić OC w życiu prywatnym. To ubezpieczenie, które chroni nie tylko mieszkanie, ale różne skutki Twoich działań albo i działań osób mieszkających w Twoim domu.

Dzięki polisie OC w życiu prywatnym ubezpieczyciel pokryje na przykład koszty remontu u sąsiada, którego zalałeś lub koszty rehabilitacji osoby, którą pogryzł Twój pies. W grę wchodzi także odszkodowanie za mienie zniszczone przez Twoje dzieci.