G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/PLYTA-WARSTWOWA-AGRO/213

Region łódzki swego czasu stanowił jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych na ziemiach polskich. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda nieco inaczej, co widać chociażby na przykładzie Pabianic, trzeciego co do wielkości miasta w całym województwie łódzkim. Pabianice należą do aglomeracji łódzkiej i, co ciekawe, były takie okresy w historii, w których omawiane miasto było zdecydowanie lepiej rozwinięte niż sama Łódź. W okresie zaborów Pabianice przynależały do Królestwa Polskiego, które było wówczas rosyjską prowincją.

Lokalne władze dostrzegły potencjał miejscowości i postanowiły ożywić tutejszą gospodarkę. Zachęcały one osadników do osiedlania się w Pabianicach, dając lokalnym szwalniom dodatkowe ręce do pracy. To właśnie przemysł szwalniczy stanowił w XIX wieku o sile tej miejscowości. Dla dobra miasta pracowali Polacy, Żydzi i Niemcy, którym udało się stworzyć wiele znakomicie funkcjonujących manufaktur.

Wszystko to zniszczyły wojny i zawirowania polityczne, a dzisiejsze Pabianice są raczej biedną miejscowością, a nie potężnym ośrodkiem gospodarczym.

folia w rolce do pakowania Nowy producent worków foliowych oraz opakowań foliowych.