G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Praca na dwa monitory

Komputer bez monitora? Niemożliwe. A komputer bez dwóch monitorów? Tu również niektórzy pracownicy biurowi pokiwają głowami – ci, którzy od dawna pracują na podwójnym ekranie i wiedzą, jak wiele korzyści daje takie rozwiązanie. Właśnie dlatego wśród sprzętów RTV, które warto zakupić do biura, dodatkowy monitor powinien znaleźć się na liście.

Być może nie na pierwszym miejscu – jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, ale z pewnością w pierwszej trójce rzeczy, które warto dokupić, jeśli wciąż mamy trochę wolnych środków finansowych. Podstawowa zaleta drugiego monitora jest taka, że użytkownik nie musi co chwilę przełączać okien w takim czy innym systemie operacyjnym. Wprawdzie kilka kliknięć czy naciśnięcie kombinacji klawiszy nie jest wielkim wyzwaniem i nie zajmuje nawet sekundy.

Jednak w ciągu kilku godzin pracy taka rutynowa czynność wykonywana kilka razy na minutę może okazać się uciążliwa. Łatwiej też odnaleźć się w strukturze pootwieranych aplikacji i folderów, gdy mamy do dyspozycji większą powierzchnię ekranu. Dwa monitory docenią również graficy, którzy większość projektu mogą wykonywać na jednym ekranie, a pozostałe czynności na drugim.

krzesła bankietowe