G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Nisza szansą na sukces
siegelfolien

Nie zawsze trzeba stawiać na szeroką ekspansję i zwiększanie wydajności produkcji, aby w przemyśle spożywczym zaistnieć i liczyć zyski. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania niektóre firmy skupiają się na wytwarzaniu produktów wedle określonej receptury, których jest niewiele, ale które są postrzegane jako wyjątkowe.

Dlatego właśnie mogą liczyć na spore zainteresowanie klientów i ponieważ stanowią towar luksusowy, to ich cena rośnie. Przy okazji różnego rodzaju imprez o profilu spożywczym możemy spotkać firmy (najczęściej rodzinne zakłady), które działają właśnie na takiej zasadzie.

Odwiedzając wrocławski Jarmark Dominikański czy też Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu mamy szansę skosztować wybornych specjałów. Wiele z nich podlega ochronie w skali całej Unii Europejskiej, w czym pomaga wpisanie na listę tradycyjnych produktów.

Stosowne zestawienie na krajowy użytek prowadzi również minister właściwy do spraw rolnictwa. Wpis na ministerialną listę łatwiej uzyskać, dlatego cieszy się on sporym zainteresowaniem.

Michor bms