G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Kiedy dekorujemy krzesła?

Dekorowanie stołów na specjalne okazje to dość powszechna praktyka. Nic w tym dziwnego – chyba nie ma prostszego sposobu na uzyskanie wyjątkowego nastroju niż poprzez umiejscowienie na stołowym blacie kilku dodatków. Nieco inaczej przedstawia się jednak sytuacja z dekorowaniem krzeseł.

Z założenia jest to zajęcie o wiele bardziej pracochłonne, a co za tym idzie, należy poświęcić mu o wiele więcej czasu. Poza tym ściśle kojarzymy udekorowane krzesła dziecięce z precyzyjnie określonymi wydarzeniami. Czy słusznie? Z pięknie udekorowanymi krzesłami zwykle możemy spotkać się na weselach.

Najczęstszą praktyką jest wyróżnianie w ten sposób siedzisk przeznaczonych dla pary młodej. W niektórych sytuacjach zdarza się jednak, że organizator wesela decyduje się na przyozdobienie wszystkich krzeseł znajdujących się na sali. Należy przyznać, że może dawać to całkiem ciekawy efekt.

Jednocześnie jednak warto pamiętać, że sięgające ziemi dekoracje podczas przesuwania krzeseł mogą okazać się niezbyt praktycznym rozwiązaniem. Drugą spośród okazji, podczas których niemal zawsze możemy spotkać się z udekorowanym krzesłem, jest Pierwsza Komunia Święta. Krzesło osoby, która tego dnia jest najważniejsza, zwykle zostaje owinięta białym materiałem.

Nie należy jednak zakładać, że są to jedyne sytuacje, w których warto udekorować krzesło. Jeśli twoje dziecko obchodzi urodziny, a na przyjęcie przygotujesz mu wyjątkowy tron, z pewnością będzie bardzo zadowolone! Pamiętaj, że w tym celu nie zawsze musisz używać tkanin. Świetnie może sprawdzić się też na przykład zwykła krepa.

Unikaj jednak układania jej bezpośrednio na siedzisku. Jest niezbyt trwała i łatwo może ulec uszkodzeniu, co sprawi, że zamiast spodziewanej radości wywoła dziecięce łzy.

http://www.agrobex.pl