G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Intralipoterapia – zakres medycyny estetycznej

Wśród zabiegów medycyny estetycznej wyróżnić należy Intralipoterapia, innymi słowy lipolizęiniekcyjną. Tonowa niechirurgiczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, alternatywa dla zabiegów liposukcji, która nie daje oczekiwanych rezultatów w walce z pomarańczową skórką.

Polega na bezpośrednim wprowadzeniu pod skórę, za pomocą cienkich specjalnych igieł, enzymu zwanego fosfatydylocholiną. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy fosfolipidów, znany, jako lecytyna otrzymywana z soi.

Fosfatydylocholina powoduje rozluźnienie i uszkodzenie błony komórkowej adipocytu, oraz rozpad trójglicerydów, które przetransportowane do wątroby ulegają rozkładowi i wydaleniu z organizmu.Nadmiar tłuszczu można rozpuścić jednym zastrzykiem jednak konieczne jest wykonanie serii 2-4 zabiegów w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Lipoliza powinna być wykonana tylko przez uprawnionego lekarza, który przeprowadzi dokładną konsultację z pacjentem. W miejscu podania preparatu pojawia się lekkie zaczerwienienie, które utrzymuje się do 3 dni.

Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności.