G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Innowacyjne systemy w fabryce Forda
produkcja folii polietylenowej

Ford Motor Company, na terenie swojej fabryki samochodów w Kolonii, wprowadził innowacyjną metodę montażu amortyzatorów. Metoda ta polega na umieszczeniu robotów razem z ludźmi przy taśmie produkcyjnej.

Roboty o nazwie CO-BOTS pomagają ludziom w tym zadaniu, które wymaga bardzo dużej precyzji, zręczności oraz siły. CO-BOTS zostały stworzone przez Forda we współpracy z niemieckim producentem robotów, który podobne próby przeprowadza także w przemyśle farmaceutycznym i elektronicznym.

Roboty mają metr wysokości i wyposażone są w szereg technologicznie zaawansowanych czujników, które dbają o bezpieczeństwo pracowników. Sensory automatycznie wyłączają robota, gdy zbliży się do ludzkiego ramienia, ręki, a nawet palca.

Roboty służą głównie do podnoszenia ciężkich części i precyzyjnego umieszczania ich w nadkolach samochodów. Są to czynności skomplikowane z technicznego punktu widzenia, a roboty zaprojektowane są tak, aby wykonywać je w sposób najbardziej ergonomiczny.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, praca staje się łatwiejsza, o wiele bezpieczniejsza, a ponadto przebiega szybciej i sprawniej.

Polipak.com.pl Konstrukcje i hale stalowe we Wrocławiu.