G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Czy dieta ma znaczenie?

Obecnie żywność możemy nabyć niemal na każdym kroku. W dużych i mniejszych miastach znajdziemy wiele sklepów spożywczych. Do tego dochodzą bary, bistra czy restauracje. Jeśli tylko poczujemy głód, możemy szybko najeść się do syta. Taka wygoda ma jednak swoją cenę.

Wiele osób nie zwraca bowiem uwagę na to, co spożywa. Z kolei dane na temat nadwagi są alarmujące. Okazuje się, że coraz więcej osób spożywa dania typu fast-food. Tego typu produkty nie dostarczają praktycznie żadnych składników odżywczych. Ponadto wiele z nich zawiera niezdrowe kwasy tłuszczowe oraz nadmiar soli, które przyczyniają się do rozwoju wielu, poważnych chorób.

Nic zatem dziwnego, że problem nadwagi dotyczy zarówno nastolatków, jak i osoby dorosłe. Wielu dietetyków uważa, że jemy zbyt mało warzyw i owoców. Ma to zasadnicze znaczenie w rozwoju nadwagi i otyłości. Z tego powodu opracowano piramidę żywieniową, która stanowi podstawowe wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania. Postępując zgodnie z założeniami tejże piramidy, możemy uniknąć nadmiarowych kilogramów.