G.S.pl

Rozsądne gospodarowanie zasobami
Co powinno zawierać ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i praktycznie nikt z tym nie dyskutuje. Każdy je zawiera, jedynie szukamy takich możliwości, które pozwolą nam zyskać jak najlepsze ubezpieczenie i jednocześnie, nie będą wiązały się z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów. Dlatego też, zanim wykupimy takie ubezpieczenie porównujemy ze sobą różne opcje, tak aby mieć pewność, że znajdziemy coś interesującego dla siebie. Jednak ubezpieczenieAC, czyli inaczej nazywane autocasco, nie jest już obowiązkowe.

To oznacza, że nie wszyscy właściciele samochodów z niego korzystają, a szkoda. Co prawda wiąże się ono z dodatkowymi kosztami, ale mając je podpisane, możemy liczyć na odszkodowanie w wielu różnych sytuacjach, które nie są uwzględniane przy samym ubezpieczeniu OC.

Kiedy będzie działało?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie AC przyda nam się, kiedy dojdzie do wypadku albo kolizji z samochodem, pieszym, zwierzętami czy wszystkim, co znajduje się poza naszym torem jazdy. Dodatkowo to właśnie z tego ubezpieczenia będziemy mogli otrzymać pieniądze jeśli okaże się, że ktoś inny uszkodził nasz samochód albo doszło do jego kradzieży.

Jeśli chcemy mieć pewność, że w razie pożaru albo działania warunków atmosferycznych, także będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, to też powinniśmy wykupić AC, bo tylko wtedy będziemy mogli otrzymać te pieniądze. Z ubezpieczenia OC, tego typu szkody nie są opłacane.

Dodatkowe wsparcie

Ale ubezpieczenie AC to nie tylko odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu czy kradzieży. To także pomoc, kiedy nasz samochód ulegnie awarii i nie będziemy w stanie w danym momencie z niego korzystać.

Wykupienie AC, w zależności od polisy jaką wybraliśmy, pozwoli nam na uzyskanie kosztów transportu uszkodzonego samochodu do miejsca, w którym zostanie on naprawiony. Co więcej, w ramach takiego ubezpieczenia zostanie nam wynajęty samochód zastępczy, a więc nie będziemy musieli się martwić, jak dojechać do pracy, jeśli nie mamy swojego samochodu. Poza tym AC może obejmować również pomoc przy wymianie koła, co może być szczególnie przydatne, jeśli danym samochodem podróżuje przede wszystkim kobieta. A jeżeli awaria pojawiła się, gdy byliśmy daleko od domu, to właśnie z tego ubezpieczenia zostaną pokryte koszty wynajęcia hotelu na ten okres, kiedy nasz samochód będzie w naprawie.

Im młodszy mamy samochód i im więcej podróżujemy, tym bardziej będzie opłacało się wykupić ubezpieczenie AC. Dzięki niemu, możemy liczyć nie tylko na odszkodowanie, ale również na pomoc w różnych sytuacjach, które nie są objęte ubezpieczeniem OC, a jednak też się zdarzają.

Firmy doradcze Kraków: consulting i księgowość